رازهای مدیریت موثر 1(مخافان شما به پیشرفتتان کمک میکنند)

 رهبری ومدیریت مناسب از جایی آغاز میشود که رهبر سازمان به شناخت وتحلیل روان وساختار روانی خود بپردازد ،چرا که این مسیر کمک میکند تا بفهمد سازمان تحت مدیریت او در جذب ودفع روشها،آدمها، ومشتریان وحتی درک شرایط بازار چگونه عمل میکند.

 به شخصه تجربه ان را داشته ام که برخی مدیران سازمانی به جهت برونگرا بودن مدام دنبال آدمهای برونگرای بیشتر برای سازمان خود بوده اند حال آنکه سازمان انها به شدت از نبود نیروهای درونگرای متمرکز رنج میبرده وکمتر پیش آمده که آنها بفهمند که در جامعه آدم مناسب وجود دارد اما آنها به علت نوع شخصیت خودشان نمیتوانند آدم درونگرا ی فاقد  شوخ طبعی را به عنوان فرد مناسب تشخیص دهند.واین روند در سایر تصمیمات سازمانی نیز خود را به شدت نشان میدهد پس می شود نتیجه گرفت یک سازمان سالم میتوانداز نیروهای متضاد با ساختار شخصیتی مدیر ارشد  برای توسعه وارتقاء خود  بهره گیری نماید.

/ 6 نظر / 54 بازدید
حسین

سلام اقای سهیلی من یکی از طرفداران پروپاقرص شما هستم. صحبت هایتان دربرنامه سبد به من انرژی تازه می دهد. هم اکنون دانشچوی مهندسی برق هستم. ولی فوق العاده به بازار سرمایه و بازرگانی وتولید علاقه مندم . ولی حیف که درسهایم اجازه نمی دهد که به این کار رو بیاورم.وهیچ پول وسرمایه اولیه ای برای شروع ندارم. با توجه به اینکه انرژی وپتانسیل فوق العده ای دراین زمینه در خودم میبینم، لطفا من را راهنمایی کنید که باید از کجا شروع کنم.

حسین

آقای شهیل رضایی از اینکه اسم شما را اشتباه نوشتم بسیار معذرت می خواهم.

ش.ا

سلام حالا که دارید وبلاگ رو اپدیت می کنید ، لطفا فونت را یک ساز بزرگتر کنید وقالب را هم عوض کنید.

محمد رضا

سلام اقای رضایی من چند سال پیش که در تلویزیون شمارو دیدم اتفاقی به حرفهای شما گوش دادم و خیلی جالب بود که اون روز بحث این رو میکردید که ادما بعضی وقتا اینقد میخوان کاری رو خوب انجام بدند که هیچ وقت انجامش نمیدند.راستش من از اون تیپ ادما بودم و خیلی حرفای شما تاثیر گذار بود اون موقع یه نوجون بودم اما حالا یه جوونم که به خاطر علاقه ای که داشتم دارم روانشناسی میخونم و میخوام ان شا الله جای شما رو بگریم [لبخند]جدی نگیرید امیدوارم موفق وسربلند باشید و خدا سلامتی به شما وخونوادتون بده التماس دعا

محمد رضا

www.vesal250.blogfa.com همون محمد رضا تو نظر قبلی ام.یادم رفت اسم وبلاگم رو بذارم خوشحال میشم سر بزنید

اعتدال

"بادبادک زمانی بالا میرود که باباد مخالف روبرو شود." (نمیدونم این جمله رو کی گفته، هرکی گفته قشنگ گفته.