دلیل رشد قیمت طلای جهانی

بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی برای تحویل فوری دیروز با جهش از سطح 1580 دلار با 14 دلار افزایش تا 1594 دلار بالا رفت. افزایش خریدهای فیزیکی توسط سرمایه داران چینی دلیل جهش قیمت طلا عنوان شده است. محاسبات برخی از کارشناسان نشان می‌دهد که در دو ماه اول سال‌جاری میلادی متوسط خریدهای روزانه در بازار طلای شانگهای 24 درصد افزایش یافته است. یکی از معامله‌گران بازار طلای چین بر این عقیده است که جهش قیمت طلا تنها به افزایش تقاضای فیزیکی طلا در این کشور مربوط می‌شود. در عین حال به نقل از این فرد گفته شده اگر تقاضای فیزیکی برای طلا در چین تضعیف شود و تنها به داده‌های اقتصادی آمریکا بسنده شود، تقویت ارزش دلار ممکن است قیمت طلا را تا 1500 دلار نیز پایین بکش.

منبع خبر بورس نیوز.

/ 4 نظر / 29 بازدید
دوستدار

سلام، چرا آپ نمیکنید؟ امشب خاطرات آقای عسگراولادی را در سایت بولتن نیوز میخوندم، خیلی برام جالب بود... از آن جالب تر احساس خودم بود که با حسن ظن و دیده تحسین میخواندم و لذت میبردم. این احساس هم برایم تازگی دارد و هم لذت بخش است.[لبخند]

دوستدار

" پول چرک کف دست نیست. پول ابزار توفیق است اما به شرط اینکه در راه خوب خرج شود. " [تایید]

mahnoosh

سلام استاد [لبخند] سال نو بر شما و خانواده محترمتان مبارک[گل] پست جدید لطفا[خمیازه] افق روشن هم در یابید در این سال نویی!